Bejegyzések

Harbour Bar címkéjű bejegyzések megjelenítése

Egy plusz nap

Egy plusz nap, tessék jól kihasználni, figyelmeztetnek a lapok. Úgyhogy már bekevertem a sütitésztát, megtömtem a mosógépet, s most blogolok. A kert felől behallatszik az esőcsatornában csöpögő víz ütemes kopogása, ugyanis odakint szakad az eső nagy tavaszi lendülettel. S mellé hideg van. Volt néhány fagyos, hideg nap februárban, de hó nélkül, és a kinti vödör víze is csak egyszer fagyott be. Továbbra is minden virágzik, és a madarak is már a tavaszi énekükkel hangoskodnak a kertben. Tegnap ünnepeltük a 18. házassági évfordulónkat. Egy közeli, nekünk kedves fogadóba mentünk ebédelni, ez volt V. egyik javaslata. Ehhez a helyhez sok kellemes emlék fűz minket. Egyszer három házassági évfordulót ünnepeltünk ott, két másik párral. Az ebéd laktató volt, házias, flancok és újítások nélküli. Jóleső volt üldögélni a jobbára idősebb vendégekkel teli napos teremben, kibámulni a kertre, a nevekkel, dátumokkal összekaristolt üvegű ablakon át. Ez az a hely, ahol magyar nevet is találtunk az üve...

11.

Tegnap azért megünnepeltük az évfordulót. Több part menti kocsmába, vendéglőbe is benéztünk, de a szombat este és a rögbimeccs (győztünk! Izé, remek küzdelem után győztek az írek) miatt minden tele volt. Végül a Barracudában kötöttünk ki. Egész idő alatt a feltűnően jóalakú hostess-hölgyet kritizáltuk, méregettük, mint két leánykereskedő, mert a hölgy lehet olyan negyven +, de az alakját egy kamaszlány is megirigyelhetné. Extra kilóink nem akadályoztak meg benne, hogy együnk egy kiadósat, némi sör kíséretében. Nem volt a kaja valami fergetegesen jó, átlagos szték és átlagos Cézár-saláta került elénk, de a hagymás krumplipüré és a fokhagymás fonnyasztott spenót finom volt. Távozáskor, az épület előtt én jobbra húztam V.-t, ő balra ment volna. Megígérte, így ragaszkodtam hozzá, hogy menjünk el még a Harbour Bar-ba egy sörre (hátha ott van a macska). Ezúttal egyenesen a kocsma részbe mentünk, ahol hamar nyilvánvalóvá vált, hogy rajtunk kívül mindenki ismer mindenkit, és mindenki idősebb. ...